info@apzeldinimoidejos.lt

Paslaugos

Apželdinimo projektų rengimas

Parenkame tinkamiausias vietas, kurti augalų grupėms, kompozicijoms. Stengiamės pateikti darnius želdinius priklausomai nuo aplinkos, jei reikia greičiau ar lėčiau augančius, kurie derėtų ne tik tarp savęs, bet ir Jūsų teritorijoje su esamais pastatais, tvoromis ar mažąja architektūra. Taipogi parenkamos medžiagos: mulčas, borteliai, tvorelės – kurie nesuteiktų „ sunkumo“ želdomai teritorijai.
 

Vejos įrengimas ir priežiūra

Veja parenkame pagal kiekvieno mūsų kliento sklypo poreikius. Atsižvelgiame į esamą dirvožemį, jo struktūra: ar jis tinkamas ar keičiamas kitu. Naudojame aukštos kokybės vejų sėklas įvairioms sąlygoms, priklausomai nuo poreikio.
 

Sklypo formavimas

Atliekame sklypo lyginimo, nukasimo, pakėlimo darbus. Formuojame alpinariumus, rokariumus, vejos kalnelius.
 

Dekoratyviųjų vandens telkinių įrengimas

Įrengiame įvairaus dydžio dekoratyviuosius vandens telkinius. Galime suformuoti fontanėlius iš Jūsų pasirinkto akmens arba jau paruošto gaminio. Taip pat parenkame apšvietimą tiek aplink baseinėlius, tiek povandeninius šviestuvus, maloniai kerinčius nakties metu. Projektuojame ir įrengiame kriokliukus.

 

Augalų genėjimas ir formavimas

Genime įvairius želdinius, nuo dekoratyviūjų medžių ar krūmų iki Jūsų sodo vaismedžių ar vaiskrūmių.

Kiti gerbūvio darbai pagal užsakovo pageidavimus

 

Vejos įrengimo darbai

Vejos  svarbi mūsų darbo, buities ir poilsio aplinkos sudėtinė dalis. Jos driekiasi pakelėse, juosia miestus ir miestelius, užima didelę parkų ir skverų, sodybų ir gyvenamųjų rajonų, pavienių namų valdų ir kolektyvinių sodų dalį.Vejos tarnauja sportui ir žmonių poilsiui.

Vejos puošia mūsų aplinką – jų žalias kilimas sudaro puikų foną medžiams, krūmams, gėlynams, architektūros statiniams, bei gyvenamiesiems namams. Žalia vejų spalva raminančiai veikia žmonių sveikatą. Tad veja – neatsiejama Jūsų kiemo dalis.

Vejos – klasifikuojamos pagal paskirtį: dekoratyvinės, paprastos, sportinės ir specialiosios paskirties.

Dekoratyvinės – patrauklios akiai žvelgiant tiek iš arti , tiek iš toli. Jų dekoratyvumą lemia žolyno tankumas, žolių lapų smulkumas, spalva bei žolyno vienodumas ir žolyno aukštis. Žolė pjaunama žemai, lygiai ir dažnai. Šios vejos rengiamos gyvenamųjų namų teritorijose.

Prie dekoratyviųjų vejų yra priskiriamos ir mauritaniškosios vejos – kitaip vadinamos žydinčiomis vejomis. Jų dekoratyvumą lemia auganti žolių bei margaspalvių gėlių bendrija. Jas prižiūrėti reik kiek kitaip nei įprastas dekoratyviasias vejas. Šio tipo vejas galima įrengti sodybos pakraštyje, nuošalesnėje gyvenamojo namo teritorijoje ar ten kur sunku pjauti veja vejapjove. Nepjaunama mauritaniška veja su žydinčiomis gėlėmis atrodo gražiai ir nereikalauja daug priežiūros.

Paprastos vejos – tai kasdienio naudojimo vejos: sodų bei parkų. Jos  rengiamos mažiau reprezentacinėse vietose – namų, sodybų, gyvenamųjų teritorijų, vaikų žaidimo aikštelių, bendro poilsio ir panašiose vietose.

Sportinės vejos – šio tipo vejos rengiamos stadionuose, golfo aikštynuose, hipodromuose. Tai visiškai atsparus mindymui žolių mišinys. Pastaruosius keletą metų šias vejas naudojame ir gyvenamųjų namų teritorijų želdinimui.

Specialiosios paskirties, landšafto vejos – rengiamos pakelių, oro uostų, apsauginiuose plotuose.

Kokybiškas trinkelių klojimas

Trinkelės yra puikus pasirinkimas norint sukurti išskirtinį Jūsų eksterjero dizainą, kurio galimybės neribojamos: trinkelių vienetai padeda išgauti įvairius raštus ir formas, o naudojamos spalvos suteikia Jūsų namui ar sodui žavesio, bei elegancijos, ypač kai spalvinė gama derinama su supančiu gerbūviu. Ši puiki alternatyva tradiciniams asfalto ar skaldos dangos keliams yra tvirta ir tarnauja ilgus metus, o naujumo įspūdis ilgiau išlieka atsparus laiko tėkmei. Žinoma, svarbu tai, kad trinkelės būtų sudėtos kokybiškai ir tvarkingai.

Betonines trinkeles galima kloti ir į sausą – cementinį skiedinį, tačiau jei danga bus skirta važiuojamajai kelio daliai, virš smėlio turi būti supilamas 10 – 15 centimetrų skaldos sluoksnis.

Sudėjus trinkeles, tarpus būtina užpildyti ta pačia medžiaga ant kurios ji buvo sudėta ir rekomenduojame dangą sutankinti vibro plokšte guminiu padu.

 

Trinkelių klojimo technologija:

Iškasamas ir išvežamas nereikalingas gruntas;

Supilamas smėlis ( priklausomai nuo dangos paskirties ), nuo 15 iki 30 cm sluoksnio;

Užpilama 5~ cm acijų ( akmens dulkių ), suformuojamas apatinis trinkelės sluoksnis;

Klojamos trinkelės.

Mes esame - jog patartume trinkelių pasirinkimo klausimuose, atskleistume trinkelių klojimo paslaptis, bei padėtume sukurti Jūsų norimą vaizdą.

Didžiajai daliai klientų trinkelių klojimo darbai pradedami per 14-21 darbo diena, po sutarimo, ar sutarties pasirašymo. Galimi ir kitokie darbų pradžios ir atlikimo terminai, priklausant nuo oro sąlygų, mūsų arba kllientų sutarimo.